„Zawsze marzyłem aby odwiedzić Bajkał, a teraz mam szansę zobaczyć to legendarne jezioro – i to na moim motocyklu wyścigowym!”

Ice Speedway to sport, w którym maniacy montują ogromne kolce do motocykli przypominających żużlowe i skręcają jedynie w lewo, z niepojętymi złożeniami. Daniił Ivanov jest 2-krotnym mistrzem świata tej dyscypliny, a jego marzeniem zawsze było, aby wjechać swoim motocyklem wyścigowym na zmarznięte, największe i najstarsze jezioro na świecie – Bajkał.

Tak się składa, że jego sponsorem jest Red Bull, więc marzenie udało się zrealizować. Ale łatwo nie było, kończyła się zima, zaczynały się roztopy. Dlatego do pomocy zorganizowano Walentina Chagdajewa, buriackiego szamana z tytułem doktora. Odprawił rytuały, które miały chronić całą ekipę. A Daniił jeździł tak, że aż nie dowierzamy!

Ten film nagrano dawno temu, w kwietniu 2016. Ale my go jeszcze nie widzieliśmy, a kopara opada. Dlatego obejrzyjcie i Wy:

Film trwa tylko niewiele ponad 1 minutę, a nagrywanie trwało cały dzień. Dlatego mamy dla Was również film zza kulis oraz zdjęcia:

ice speedway bajkal daniil ivanow (1)

ice speedway bajkal daniil ivanow (2)

ice speedway bajkal daniil ivanow (3)

ice speedway bajkal daniil ivanow (4)

ice speedway bajkal daniil ivanow (5)