‚Z każdą rundą jest coraz trudniej’

Informacja prasowa

Im bliżej końca sezonu, tym wyścigi supermoto stają się coraz mniej przewidywalne. W ubiegły weekend na bydgoskim torze kartingowym odbyła się już szósta i zarazem przedostatnia runda o punkty w klasyfikacji Mistrzostw i Pucharu Polski w tej dyscyplinie sportów motorowych.

Szczęścia w niej niestety zabrakło liderowi zespołu Wtórpol Racing Team 3S. Z racji udziału jedynie w jednym treningu kwalifikacyjnym, który nie pozwolił na zdobycie dobrego czasu, Karol Mochocki do wyścigów startował dopiero z siódmego pola. Jednak to nie przeszkadzało „Czapce” w nawiązaniu walki z czołówką.

Pierwszy z wyścigów, po zaciętej walce z Piotrem Kaczorowskim i Pawłem Leśków, Mochocki ukończył na trzeciej pozycji. W drugim biegu do grupy tej dołączył również Wojciech Mańczak i właśnie za nim, na czwartej pozycji zawitał na mecie Karol. Najgorzej jednak dla zawodnika spod loga 3S przebiegł trzeci, ostatni wyścig, w którym to złapał kapcia i zupełnie nie był w stanie prowadzić walki. Ostatecznie zawody ukończył na trzecim miejscu z dorobkiem 50 oczek.

„Zawody znowu nie przebiegły po mojej myśli.” - podsumowuje Karol Mochocki. „Tak jak na początku sezonu wszystko szło wręcz idealnie, tak teraz pech mnie nie opuszcza i z każdą rundą jest coraz trudniej. Ale oczywiście nie poddaję się i będę walczył do końca. Jeszcze nic nie jest przesądzone. Dziękuję za wiarę we mnie moim najbliższym, kibicom i przede wszystkim moim sponsorom – firmom Wtórpol, Siek, Szuster Motocykle, Renix oraz Cukierni Lazur. Do zobaczenia na ostatniej rundzie.”

Klasyfikacja generalna:
1. Paweł Leśków – 374 pkt.
2. Piotr Kaczorowski – 358 pkt.
3. Karol Mochocki – 344 pkt.