Szwecja w finale, Polska w barażu DPŚ

- Michał Krupa

Reprezentacja Szwecji zwyciężyła w turnieju półfinałowym Drużynowego Pucharu Świata, który rozegrano wczoraj w Gnieźnie. Szwedzi tym samym wywalczyli bezpośredni awans do sobotniego finału DPŚ w Vojens. Polacy, osłabieni brakiem Jarosława Hampela, Zajęli drugą pozycję, która dała im przepustkę do zawodów barażowych. W czwartkowym barażu wystąpią także Rosjanie, którzy gnieźnieński półfinał ukończyli na trzecim miejscu. Z dalszej rywalizacji odpadli Czesi. W dalszej części DPŚ 2015 miejsce Jarosława Hampela zajmie Krzysztof Buczkowski. Kapitan reprezentacji Polski już w pierwszym swoim starcie w Gnieźnie bardzo groźnie upadł i złamał udo w dwóch miejscach. Kontuzja ta najprawdopodobniej oznacza zakończenie dla niego sezonu 2015.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!