Onboard z rekordu na Pikes Peak: Chris Fillmore na KTMie 1290 Super Duke R

- Piotr Jędrzejak

Kilka dni temu na górze Pikes Peak w Kolorado, USA, odbyła się już 95. edycja najbardziej znanego na świecie wyścigu hill climb. Nazywa się go też wyścigiem do chmur, a na zawodników czeka 156 wymagających zakrętów.

W tym roku wyścig wygrał Chris Fillmore na potężnym nakedzie od KTMa, na nowym Super Duke 1290 R. Ale Chris nie tylko wygrał wyścig, ale także ustanowił rekordowy czas dla motocykli. Trasę o długości 19,99 km pokonał w czasie 9:49.625.

chris fillmore pikes peak

Jeszcze bardziej imponujący jest fakt, że dla Chrisa to był pierwszy start na Pikes Peak w karierze! Do tej pory Fillmore z powodzeniem ścigał się w amerykańskich mistrzostwach supermoto, superbike, na Harleyach XR1200 oraz w motocrossie.

Zapraszamy na onboard z rekordowego przejazdu. W pierwszych trzech minutach, zamiast dźwięku KTMa, będziecie słyszeli wywiad z Chrisem zaraz po przejechaniu mety.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!