Łódź to dla wielu miłośników gymkhany ulubiona runda, słynąca ze świetnej organizacji. Klub Motocyklistów Politechniki Łódzkiej szczyci się tradycją “konkursów sprawnościowych”, starszą nawet niż sama gymkhana: w tym roku organizują zawody już po raz dziesiąty!

informacja prasowa

Trzecia runda najbardziej dostępnych dla każdego motocyklisty zawodów odbędzie się w sobotę 29 lipca na parkingu centrum handlowego M1, ul. Brzezińska 27/29.

Startować może każdy: wystarczy mieć sprawny, zarejestrowany i ubezpieczony motocykl oraz uprawnienia do prowadzenia pojazdu. WSTĘP BEZPŁATNY zarówno dla zawodników jak i widzów. Każdy, nawet debiutant, może powalczyć o cenne nagrody rzeczowe, bo zawodnicy klasyfikowani są w dwóch kategoriach: amatorów i PRO. W każdym roku zdarza się, że debiutant staje na podium, czasem na jego najwyższym stopniu!

001GymkhanaGP-Lodz-fot-Pacyfka

Po treningu otwartym i konkursie GP8 (dwunastometrowa ósemka pięć razy na czas), rozegrany zostanie konkurs główny oraz Puchar Jego Magnificencji Rektora Politechniki Łódzkiej, w którym zmierzy się po czterech najlepszych zawodowców i amatorów. After Party jak co roku w uwielbianym przez motocyklistów Pubie Motocyklowym Iron Horse.

GymkhanaGP-3-runda-LodzJeśli mimo wszystko nie zdecydujesz się startować, przyjdź zobaczyć w akcji śmietankę polskiej i europejskiej gymkhany. Sytuacja jest bardzo ciekawa. Z dwóch rund, które już się odbyły, jedną wygrał Dziki, obrońca tytułu mistrza Polski, drugą Rosjanin Alived, ubiegłoroczny drugi vicemistrz. W świetnej formie są również doświadczeni zawodnicy Malarz i Oscar, a także bracia Czesi: Krupič i Krejza. Doświadczonych zawodników podgryzają młode wilki, tegoroczni rookies klasy PRO: Mały Kris i Blondi.

Rejestracja na zawody na stronie gymkhana-gp.pl, a także w punkcie rejestracyjnym w dniu zawodów. Na stronie oraz Facebooku cyklu oraz wydarzeniu znajdziecie regulamin, harmonogram i wszystkie aktualności.

Patronem medialnym cyklu jest MotoRmania.

061GymkhanaGP-Lodz-fot-Pacyfka

Imprezę, będącą jedną z atrakcji z okazji obchodów 594 urodzin miasta, wspiera Prezydent Miasta Łodzi.

Organizator: Klub Motocyklistów Politechniki Łódzkiej oraz współorganizator: Stowarzyszenie MotoGymkhana Szczecin dziękują sponsorom i partnerom: Politechnika Łódzka, Modeka Polska, Penrite, Trust Koszulki, Speed Day; łódzka szkoła nauki jazdy AutoAkademia; agencja AM Art & Event; łódzkie sklepy i serwisy motocyklowe: Korando, MotoPublica, Tim Motocenter, Motorwings; Centrum Handlowe M1; Forum Łódzkich Motocyklistów.

Szczególne podziękowania dla wolontariuszy, bez których zaangażowania i ofiarności tych zawodów by nie było.