Finałowa runda Supermoto w Bydgoszczy: relacja i filmy

- MotoRmania

Niwy przysyła relację z finałowej rundy Mistrzostw oraz Pucharu Polski Supermoto w Bydgoszczy. Jest też oczywiście film, link do galerii oraz bonusowy, chilloutowy klip z zawodnikami.

autor: Niwy
źródło: supermotosport.pl

Od redakcji: Trochę to trwało (wiecie, zdarza się, że jesteśmy średnio ogarnięci), ale w końcu publikujemy relację z finałowej rundy Mistrzostw oraz Pucharu Polski Supermoto, która odbyła się w Bydgoszczy. Autorem relacji i filmów jest oczywiście niezniszczalny Niwy, który podsyła filmy z każdej rundy. Teraz dodatkowo dorzucił piękny i klimatyczny klip przedstawiający „Ludzi Supermoto” – znajdziecie go na końcu.

5 września na torze kartingowym w Bydgoszczy odbyły się finały zawodów Supermoto. Dzień wcześniej pogoda nie rozpieszczała, dużo deszczu i mocny wiatr. Zmiana opon na deszczowe, zaraz na slicki potem znowu deszczowe i tak w kółko. Na szczęście w sobotę już tylko mocno wiało, ale było sucho. Jak to w Bydgoszczy mocny nacisk został położony na odbiory techniczne. Amatorm dostało się za kolory numerów, a wszystkim zabroniono umieszczania kamer na sobie. Zdawałoby się, że pełen profesjonalizm jednakże im samym należy się czerwona kartka. Chodzi o flagowych!! Kompletnie nie zainteresowani wyścigami i brak jakiegokolwiek myślenia. Podczas wyścigu klasy C2 zdarzył się bardzo poważny wypadek zawodnika #113 Jerzego Głodka (video). Zawodnik został przygnieciony przez własny motocykl i stracił przytomność. Na pomoc ruszył fotograf i operator jednej z kamer. Flagowi ani nie zabezpieczyli toru jazdy, by inni w niego nie wjechali, ani nie przerwali wyścigu bo nie mieli nawet czerwonej flagi! Wyścig się skończył i dopiero wtedy wjechała karetka na tor. Całe szczęście skończyło się na potłuczeniach.

Klasa S2. Na starcie pojawiło się 13 zawodników. Kolejny raz odwiedził nasze zawody Erik Provaznik #140 z Czech, który zdominował zawody. W zasadzie walka toczyła się o 2 i 3 miejsce. Między Pawłem Leśkowem #43, Jędrzejem Zuralskim #161 i Wojciechem Mańczakiem #13. Finalnie po dwóch wyścigach pierwsze miejsce zajął Erik, drugie Jędrzej, a na trzecim stanął Paweł. O drugim miejscu zadecydował lepszy czas uzyskany w kwalifikacjach, gdyż Jędrzej i Paweł zdobyli podczas wyścigów tyle samo punktów.

s2 supermoto bydgoszcz podium

s2 supermoto bydgoszcz klasyfikacja

Klasa C2. Tutaj niespodzianka, na starcie było aż 28 osób. Było by o jednego więcej, ale poważna awaria motocykla z treningów wyeliminowała go z dalszej rywalizacji. Niespodzianką również było przejście Agaty Salamon #38 do Pucharu Polski. Jak sama stwierdziła, bardzo chciała być w klipie z zawodów. Oczywiście to żarty, ale gratulacje za odwagę się należą.

Walka o pierwsze miejsce pomiędzy Krzysztofem Pankowskim #94 a gościem z Niemiec Gunnar’em Harsing’iem #14 była dość wyrównana. W pierwszym wyścigu Krzysztof prowadził, jednak stracił pozycję przez dublowanych zawodników. Chłopak nie odpuścił i na ostatnich metrach wyprzedził Gunnara o 0.092 sec !! Drugi wyścig wygrał również, tym razem bez tak emocjonującego finału. Po dwóch wyścigach pierwszy był Krzysztof Pankowski #94 , drugi Albert Idzik #41, trzeci Gunnar Harsing #14.

c2 supermoto bydgoszcz podium

c2 supermoto bydgoszcz klasyfikacja

Podczas rozdania nagród kolejna niespodzianka, dostałem podziękowania od organizatora za najlepsze relacje z rund Supermoto. Są jedyne 😉 więc muszą być najlepsze. Bardzo mi się zrobiło miło, że zostałem zauważony. Dziękuję.

Jeżeli chcecie obejrzeć zdjęcia, zapraszamy do galerii od FOTO Supermoto. A teraz zobaczcie chilloutowy klip, który Niwy przygotował dla zawodników, o zawodnikach:

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!