Tourist Trophy na Wyspie Man zbiera żniwo.

Dan Kneen stał się już znanym zawodnikiem w padoku wyścigów drogowych. Rok temu stanął na podium Tourist Trophy w klasie Superstock. W sezonie 2018 dołączył do czołowego zespołu Tyco BMW – w tych barwach również zgarnął dwa podia w Ulster Grand Prix w kategoriach Superbike i Superstock. Niestety start na Isle of Man TT zakończył się dla niego przedwcześnie.

We wtorkowej sesji kwalifikacyjnej Dan uzyskał świetny, trzeci czas. Niestety w środę, na pierwszym okrążeniu sesji superbike, Dan miał wypadek na odcinku Churchtown. Zginął na miejscu na skutek rozległych obrażeń. Dan Kneen miał 30 lat.

„Jeśli mam być szczery, to wszyscy jesteśmy teraz w szoku” – mówi Philip Neill, szef zespołu Tyco BMW. „Dan bardzo dobrze spisywał się tutaj jako zawodnik Tyco BMW, co udowadniały wcześniejsze rezultaty. W poprzedni wieczór ustanowił swój najlepszy czas okrążenia na Wyspie Man, co tylko potwierdzało, że może sięgnąć po wygraną w tegorocznej edycji. Nasze myśli w tym momencie są z dala od wyścigów. Są z rodziną i bliskimi Dana. Był bardzo popularnym zawodnikiem, który ciężko pracował na swój sukces. Uwielbiał się ścigać i bardzo nam go będzie brakować.”