Paweł Szkopek o włos od podium w Bol d’or

- MotoRmania

Paweł Szkopek został najlepszym Polakiem w historii motocyklowych mistrzostw świata FIM EWC. Zawodnik ekipy Omega Maco Racing ukończył prestiżowy, 24-godzinny wyścig Bol d’Or tuż za podium, na francuskim torze Paul Ricard finiszując na piątej pozycji.

Informacja Prasowa

Jedenastokrotny mistrz Polski i jego zmiennicy, Czech Karel Hanika i Bjorn Estment z RPA, imponowali od samego początku wyścigu, który z powodu ulewnych opadów deszczu został skrócony z 24 do 12 godzin. Yamaha R1 w barwach Omega Maco Racing pokonała w tym czasie 310 okrążeń, finiszując na piątym miejscu. Do podium podopiecznym Słowaka Martina Kuźmy zabrakło raptem jednego okrążenia.
2020 01 Bol dOr 03047
24h Bol d’Or był pierwszym z pięciu wyścigów motocyklowych mistrzostw świata FIM EWC. Kolejna runda, ośmiogodzinne zmagania na torze Sepang w Malezji, już w grudniu. Paweł Szkopek razem z ekipą Omega Maco Racing wystartuje w pełnym cyklu MŚ.

„To dla nas niesamowity sukces – powiedział Paweł Szkopek, który już za tydzień stanie przed szansą sięgnięcia po dwunasty tytuł mistrza Polski – W lipcu zostałem pierwszym Polakiem w historii, który wywalczył punkty w legendarnym wyścigu Suzuka 8 Hours w Japonii. Dzisiaj sięgnąłem po najlepszy wynik polskiego zawodnika w całym cyklu mistrzostw świata FIM EWC. Cała ekipa spisała się w ten weekend na medal. Co prawda czujemy mały niedosyt, bo gdyby nie dwa wyjazdy bez zmiany opon, moglibyśmy stanąć dzisiaj na podium, ale dzisiejszy wynik pokazuje, że to dla nas realny cel na kolejne wyścigi FIM EWC, w których wystartujemy dzięki wsparciu naszych niezawodnych partnerów.”

Zdjęcia: Mateusz Jagielski

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!