Skórzany kombinezon uratował go przed poważnymi obrażeniami!

W poprzednim dzisiejszym newsie podzieliliśmy się z Wami całkiem świetnym, wręcz epickim filmem z lataniem na gumie. Jednak nie zawsze wszystko idzie tak dobrze – tak jak w przypadku tego motocyklisty na KTMie 990 Super Duke.

To było wysokie wheelie na trzecim biegu, na autostradzie (a przynajmniej na drodze szybkiego ruchu), poprosił o nie kierowca jednego z mijanych aut. 990 Super Duke to dość rozrywkowa maszyna, więc postawienie go na gumę nie wymagało sporo wysiłku. I to dwukrotnie. Wszystko szło świetnie, do momentu drugiego lądowania. Wtedy przyszedł koszmar każdego motocyklisty, shimmy…

Jak ocenia autor tej widowiskowej gleby, przyziemienie na asfalt zaliczył przy prędkości około 140 km/h. No i widzicie jakie są straty? Obtarte opuszki palców i przedramię. Jak na tak dużą prędkość, to sami chyba przyznacie, że facet wyszedł z tego bez szwanku. Sam twierdzi, że uratowały go dobre ciuchy (skórzany kombinezon Dainese Trickster oraz rękawice Lindstrands Urex), a my podpisujemy się pod tą opinią rękami i nogami. Zresztą, chyba pamiętacie jak wyglądał motocyklista po glebie jedynie w koszulce przy 110 km/h?