Jeżeli lubicie marnować czas w internecie, oglądając nikomu niepotrzebne filmy, na pewno znacie zakręt Brünnchen na legendarnym torze Nurburgring. To właśnie z tego zakrętu pochodzi wiele filmów z wypadkami i poślizgami motocykli i samochodów.

Dlaczego akurat tutaj jest tak wiele wypadków? Brünnchen składa się z dwóch zakrętów, ale mówimy teraz o tym drugim, w prawo pod górę. Ten zakręt jest ślepy. Początkowo wygląda na dość łagodny, ale mocno się zacieśnia zaskakując kierowców. Głębiej dochodzi do tego jeszcze przełamanie poziomów, co odciąża pojazd, redukując przyczepność. Nie wiemy, czy to jedyne przyczyny wypadków, więc jeżeli posiadacie większą wiedzę o Brünnchen, podzielcie się.

Tym razem Brünnchen złapał kolejną ofiarę, motocyklistę na Kawasaki ZX-6R. Wygląda to tak, jakby na wejściu motocyklista zauważył, że zakręt jest ciaśniejszy niż początkowo przypuszczał. Wtedy właśnie przesadził z przednim hamulcem, no i lowside gotowy.

Motocykliście nic się nie stało – na szczęście, bo tuż za nim jechał samochód. Jego motocykl jednak oberwał dosłownie z każdej strony. Aż smutno się robi, gdy motocyklista ogląda swoje zniszczone Kawasaki, które później zabiera laweta…