Zawodnik nie zgadza się z przedstawianymi mu zarzutami.

Guy Martin stał się już ikoną wyścigów drogowych. Jest zdecydowanie jednym z najszybszych zawodników, przy okazji będąc jedną z najbardziej ekscentrycznych i pozytywnych osób w padoku. Poza ściganiem się na motocyklach stał się też prezenterem w TV, ale jego pasją pozostają ciężarówki i mechanika.

Dnia 15 listopada Martin pojawił się w sądzie Lincoln Magistrates’ Court. 36-latek z Barnetby oskarżony został o posiadanie dokumentu „tak bardzo przypominającego irlandzkie prawo jazdy, jakby został stworzony celem oszustwa”. Martin miał go posiadać w dniach 4 grudnia 2017 – 15 maja 2018.

Podejrzenie fałszerstwa zostało wykryte przez Agencję Rejestracji Kierowców i Pojazdów, gdy Guy Martin próbował dodać kolejne kategorie prawa jazdy, na ciężarówki.

Został także oskarżony o przedstawienie fałszywego oświadczenia, twierdząc że jest posiadaczem irlandzkiego prawa jazdy, w celu otrzymania brytyjskiego prawa jazdy, dnia 14 maja tego roku.

Guy Martin zaprzeczył obu oskarżeniom i poprosił o przeniesienie sprawy do sądu Linoln Crown Court, gdzie dnia 13 grudnia będzie wnioskował o niewinność.