Grunt to być pozytywnie zakręconym!

Na Filipinach mieszka sobie pewien facet nazywający się Mario Mallari Jr. Jego pasją są motocykle, ale nie takie zwykłe – buduje je sam ze starych i niepotrzebnych elementów przeróżnych maszyn, które znajduje na wysypiskach i w sklepach ze starociami. Są to na przykład nakrętki i śruby ze starych maszyn do pisana, czy części niedziałających pojazdów oraz innych sprzętów. Poza motocyklami, Mallari Jr. tworzy małe czołgi, zwierzątka, bestie, przeróżne ludziki, szachy i wiele, wiele innych.

Jego sztuka, bo tak już trzeba to nazwać, 17. lipca trafiła na wystawę galerii w Quezon City, a w następny weekend jedzie do Mandaluyong City. Nic dziwnego, należy się! Szczegóły o pracach oraz warunki ich zakupu znajdziecie na stronie Mario Mallariego. Na temat swojego flagowego motocykla, którego zdjęcie jest obok, Mario powiedział:

„Knucklehead to model Harleya wprowadzony w 1931 roku. Jest zrobiony w 100% z metalu po recyklingu. Obracające się koła pochodzą z wózka narzędziowego, a cała reszta części i podzespołów to stare, metalowe elementy, jak śruby i nakrętki. Ten egzemplarz ma przynajmniej 5 warstw lakieru, który chroni przed rdzą i korozją. Wymiary to 30cm dł /10cm szer / 20 cm wys., a jego waga to 4,2 kg. Model ma Certyfikat Autentyczności, jest datowany oraz podpisany.”