Każdy zawodnik otrzymał spersonalizowany panel owiewki chłodnicy wykonany z aluminium w technologii Selektywnego Spiekania Laserowego.

Pamiętacie niedawno zaprezentowaną nowość od BMW w postaci ramy wydrukowanej w technologii 3D? To był oczywiście jedynie prototyp i prezentacja możliwości, ale Niemcy poszli za ciosem. Na swoją coroczną, ogromną imprezę dla fanów dużych Adventure’ów, BMW przygotowało małą, ale przyjemną niespodziankę.

Na zakończenie GS Trophy 2018, każdy z uczestników otrzymał na pamiątkę spersonalizowany panel owiewki chłodnicy wydrukowany technologią 3D, z własnym numerem oraz nazwiskiem. Wcześniej każdy z paneli przejechał ze swoim właścicielem 2350 km rajdu w Mongolii.

osłona chlodnicy 3d gs trophy (2)

Osłona wykonana jest z aluminium, w technologii Selektywnego Spiekania Laserowego. Za pomocą lasera, z pyłu metalowego powstają gotowe przedmioty. Następnie wystarczy lekka obróbka szlifowaniem i – przynajmniej według nas – osłona wygląda genialnie.

Na wewnętrznej stronie panelu pojawiła się również (aż do przesady) inspirująca wiadomość od BMW: „Trzymasz w dłoniach część przyszłości. Ta osłona chłodnicy została wydrukowana 3D z czystego pyłu stopu metalu AlSi10Mg. Jako, że jedynym potrzebnym narzędziem był wysokiej mocy laser, każdą z osłon mogliśmy uczynić tak unikalną, jak GS Trophy 2018.”

osłona chlodnicy 3d gs trophy (1)

O ile zamontowanie drukarki 3D w kufrze R1200GSa jest całkiem miłym żartem, to fascynujące jest obserwować, jak nowoczesne technologie stają się coraz bliższe dla zwykłych ludzi.

BMW

osłona chlodnicy 3d gs trophy (4)