Być może uznacie to za niepotrzebną i nachalną reklamę. Ale możecie uważać co tylko chcecie, w końcu opinia jest jak sami wiecie co i każdy ma swoją. Ale Ducati i Akrapovic zrobili tak świetny materiał marketingowy, że nie możemy się nim z Wami nie podzielić. Tylko pamiętajcie, aby przy oglądaniu nie zapominać o oddychaniu i przełykaniu śliny.

Pamiętacie zaprezentowane kilka dni temu Panigale V4 R? Jest to w zasadzie maszyna prosto z World Superbike. Może i będzie kosztowała blisko 40 000 euro, wyprodukują ją w liczbie zaledwie 500 sztuk, ale za to ma światła, lusterka oraz 221 KM. A po zmianie na akcesoryjny wydech, wartość mocy wzrasta do 234 KM. W motocyklu drogowym. Z pojemności 998 ccm.

Co z tego, że Akrapovic z ECU kosztuje jakieś 20 000 złotych, a zamontowanie go w ASO zajmuje 9 roboczogodzin. Po prostu zobaczcie – ten układ wydechowy wygląda jak małe dzieło sztuki. Obejrzyjcie film, jak wygląda proces budowania tego wydechu, a także jak brzmi Panigale V4 R na Akrapie. Kopara opada.

Akrapovic wydech Ducati Panigale V4 R 2019