Pomimo zaprzeczeń ze strony BMW, model F850RS jednak jest w przygotowaniu…

W maju 2018 BMW pokazało koncepcyjny model 9Cento, który był kosmicznie piękny. W lutym 2019 ktoś zauważył błąd(?) wydrukowany w katalogu BMW – przypadkowo zapowiedziany został tam model F850RS. BMW później tłumaczyło się, że to tylko literówka i oryginalnie miało być F800GT… Ta, jasne, i tak nikt w to nie uwierzył. Teraz potwierdzenie plotek o nowym modelu BMW w segmencie średnich sportowych turystyków płynie z brazylijskiego urzędu patentowego. Wyciekły wizualizacje patentowe.

BMW F850RS rednery patentowe z brazylii (3)

Jeżeli wciąż nie wierzycie, to patent w Brazylii zgłoszony został 12 listopada 2018 r., a odnosił się do adekwatnego zgłoszenia patentowego z Niemiec, datowanego na 15 maja 2018 roku… Czyli na 2 tygodnie przed premierą koncepcyjnego 9Cento. Przypadek? Ta, jasne.

Poza potwierdzeniem istnienia modelu F850RS, rendery nie zdradzają wielu szczegółów. Widzimy dwucylindrowy silnik, 17-calowe koła, czy napęd łańcuchem. Można zgadywać, że motocykl i jego kanapa nie są zbyt wysokie, co będzie sprzyjało mniej zaawansowanym motocyklistom lub drobniejszym kobietom.

BMW F850RS rednery patentowe z brazylii (4)

Patenty zostały złożone już dawno. W listopadzie przyłapano także muła testowego F850RS i wyglądał na model w dość zaawansowanym stadium. To może sugerować, że premiera BMW F850RS odbędzie się na wystawie już pod koniec tego roku.

BMW F850RS rednery patentowe z brazylii (5) BMW F850RS rednery patentowe z brazylii (1)