Triumph zapowiadał go już od dawna, mniej oraz bardziej oficjalnie. Teraz w końcu został zaprezentowany. Następca największego cruisera pojawił się w wersji limitowanej do 750 sztuk na całym świecie. Triumpha Rocket 3 TFC (Triumph Factory Custom) można już zamawiać.

Po raz pierwszy zaprezentowano go w 2004 roku i ze swoim ogromnym, 3-cylindrowym silnikiem, model Rocket III natychmiast stał się legendą. Nowa wersja odbiera mu kilka rekordów.

Rocket 3 TFC 2019 ma silnik o największej pojemności skokowej wśród motocykli produkowanych seryjnie – 2458 cm3. Rekord został odebrany… poprzedniej wersji Rocketa o pojemności 2,3 litra.

Nowy Rocket ma także największy moment obrotowy wśród motocykli produkowanych seryjnie i jest to szokujące 221 Nm.

Trzeci rekord nie jest już tak imponujący. Moc maksymalna 170 KM to najwyższy wynik wśród motocykli kiedykolwiek wyprodukowanych przez Triumpha.

Triumph Rocket 3 TFC 2019 (5)

Nie ma wątpliwości, że silnik to potężna strona Rocketa 3 TFC. Ale motocykl może pochwalić się także ogromną liczbą dodatków wspomagających jazdę. Nie zabrakło kontroli trakcji oraz ABSu czułego na złożenia i zakręty, są 4 tryby jazdy, a także quickshifter w dół i w górę. Zgadujemy, że jeżeli jednak chcesz wymieniać oponę co każde tankowanie, systemy można wyłączyć. O odpowiednie wrażenia akustyczne zadba wydech Arrow.

Triumph Rocket 3 TFC 2019 (1)

Znalazło się też sporo luksusowych cech. Światła są oczywiście LEDowe, jest tempomat, asystent ruszania pod górę, bezkluczykowy zapłon, czy monitor ciśnienia w oponach. Wszystko kontrolowane jest z nowoczesnych zegarów TFT z opcją Bluetooth, dzięki czemu można kontrolować nie tylko smartfona (mapy, muzyka, połączenia, itp), ale także jest wbudowane obsługa kamery GoPro.

Triumph Rocket 3 TFC 2019 (6)

Rocket III TFC musi także dobrze jeździć. Z masą 294 kg bez paliwa nigdy nie będzie motocyklem sportowym, ale za dobre prowadzenie odpowiada poprawiona geometria, nowa aluminiowa rama oraz topowe zawieszenie Showa z pełną regulacją z przodu i z tyłu. Za zatrzymanie tej bestii odpowiada najlepszy produkt z gamy Brembo, czyli zaciski Stylema znane z np. Panigale V4.

Triumph Rocket 3 TFC 2019 (8)

Jeżeli już postanowiliście, że Rocket 3 TFC musi stanąć w waszym garażu, są dwa problemy. Po pierwsze jego produkcja limitowana jest do 750 sztuk. Po drugie jego cena w Wielkiej Brytanii została ustalona na 25 000 £ (w przeliczeniu ok. 125 tysięcy złotych). Spieszcie się do swojego dealera, zamówienia można już składać. Dostawa planowana jest na grudzień 2019 roku.

Triumph Rocket 3 TFC 2019 (9)

Czy pojawi się „zwykła” odmiana nowego Rocketa 3? Mimo, że Triumph nie wspomina o tym ani słowem, my nie mamy co do tego wątpliwości. Cywilna wersja będzie pewnie pozbawiona wielu dodatków i z pewnością pojawi się w kilku wersjach. Kiedy? Może na targach pod koniec roku?