Cruiser o potężnej mocy, udoskonalone  modele Touring, Trike i CVO oraz zupełnie nowy system multimedialny to wisienka na torcie nowych produktów w ofercie.

informacja prasowa

  • Nowy FXDR 114 to połączenie stylistyki dragstera z potężnym silnikiem Milwaukee-Eight 114 o pojemności 1868 cm3
  • Silnik Milwaukee-Eight 114 o pojemności 1868 cm3 dostępny w wybranych modelach Touring
  • Zaawansowany nowy układ jezdny oraz silnik Milwaukee-Eight 114 o pojemności 1868 cm3 w modelach Trike
  • Zupełnie nowy, szybszy, bardziej intuicyjny w obsłudze system multimedialny z funkcją Apple CarPlay
  • Gama modeli CVO z imponującymi nowymi lakierami i najwyższej klasy systemem audio
  • Oryginalne akcesoria do nowych modeli oraz nowa linia odzieży FXRG Touring/Urban

Doskonałe osiągi nowego modelu 2019 Harley-Davidson® FXDR™ 114 wyznaczają kierunek dla nowych motocykli, akcesoriów i wyposażenia na 2019 rok – zapewniają nietuzinkowy styl, emocjonujące osiągi i zaawansowaną technikę.

Po niecałym miesiącu od ogłoszenia planów związanych z przyszłymi produktami w nowych na rynku kategoriach i zaangażowania w udoskonalanie motocykli Touring oraz maszyn typu cruiser firma Harley-Davidson prezentuje nową gamę produktów, które mają inspirować ludzi na całym świecie do poznania ekscytujących wrażeń towarzyszących jeździe motocyklami Harley.

Heather Malenshek, wiceprezes ds. marketingu w Harley-Davidson: „Innowacyjność marki Harley-Davidson jest widoczna w każdym nowym produkcie oferowanym na 2019 rok. Innowacje w zakresie stylistyki, technologii i osiągów będą inspirować fanów marki Harley-Davidson oraz nowe pokolenie motocyklistów do dzielenia pasji pełnego wolności przemierzania drogi”.

2019 FXDR 114

FXDR 114 to bezkompromisowy cruiser o dużej mocy wyznaczający nowe standardy osiągów w rodzinie Harley-Davidson. Posiada potężny silnik Milwaukee-Eight® o pojemności 1868 cm3 i wiele elementów z aluminium oraz materiałów kompozytowych zmniejszających masę, w tym nowy aluminiowy wahacz, aluminiową ramę pomocniczą, lekkie koła i kompozytowe błotniki. Wszystko to przekłada się na jeszcze lepsze prowadzenie i osiągi.

Model Year 2019 GAP Photography

FXDR 114 jest wyposażony w najmocniejszy silnik oferowany z podwoziem Softail, Milwaukee-Eight 114 V-Twin, generujący 160 Nm momentu obrotowego przy 3500 obr/min. Solidne i sztywne podwozie Softail oraz najwyższej klasy elementy układu zawieszenia pozwolą pewnym siebie motocyklistom pokonywać kręte drogi oraz manewrować w gęstym ruchu miejskim z ekscytującą zwinnością. FXDR 114 charakteryzuje się większym przechyłem bocznym, niż jakikolwiek inny model Softail.

Model Year 2019 GAP Photography

Wizualnie stylistyka FXDR 114 nawiązująca do dragsterów podkreśla jego doskonałe osiągi – od małej owiewki po skróconą tylną część i jednoosobowe siodło. Tylny błotnik ma kształt umożliwiający zmieszczenie masywnej opony 240 mm i porusza się wraz z oponą w całym zakresie skoku zawieszenia, dzięki czemu jest praktycznie niewidoczny podczas jazdy.

Zobaczcie go w akcji:

2019 TOURING I TRIKE

Harley-Davidson kontynuuje rozwój modeli Touring i Trike, stosując rozwiązania poprawiające osiągi, funkcjonalność i styl.

Zupełnie nowy system multimedialny

Nowy system multimedialny Boom! Box™ GTS w wybranych modelach Harley-Davidson Touring i Trike odznacza się nowoczesnym wyglądem, łatwością obsługi i funkcjonalnością najnowszych urządzeń przenośnych oraz tabletów, a także trwałością i funkcjami przeznaczonymi specjalnie do motocykli. Ponadto obsługuje funkcje Apple CarPlay (w przypadku używania mikrofonu z opcjonalnym zestawem słuchawkowym z asortymentu oryginalnych akcesoriów Harley-Davidson®) i posiada system rozpoznawania mowy.

Model Year 2019 GAP Photography. INTERNATIONAL ONLY

Zaawansowane układy poprawiające prowadzenie w modelach Trike

Zupełnie nowy połączony układ hamulcowy Reflex sterowany elektronicznie dostępny w motocyklach trójkołowych Harley-Davidson Tri-Glide Ultra i Freewheeler 2019 obejmuje układ zapobiegający blokowaniu kół (ABS), układ kontroli trakcji (TCS), układ kontroli poślizgu (DSCS) oraz układ połączonych hamulców. Współpraca tych układów zapewnia większą swobodę i pewność prowadzenia.

Zupełnie nowa technika zawieszenia Harley-Davidson najwyższej klasy znacząco poprawia jakość jazdy motocyklami Harley-Davidson Tri-Glide Ultra i Freewheeler oraz zapewnia łatwą regulację napięcia wstępnego sprężyny.

Układy napędowe Milwaukee-Eight 114 o pojemności 1868 cm3

Wybrane modele Harley-Davidson Touring i Trike 2019 będą wyposażone w jednostkę Milwaukee-Eight 114. Silnik Milwaukee Eight 114 o pojemności 1868 cm3 to największa jednostka oferowana fabrycznie w standardowych modelach Harley-Davidson, która gwarantuje dynamiczne przyspieszenie i moc niezbędną do wyprzedzania.

Model Year 2019 GAP Photography. INTERNATIONAL ONLY

LIMITOWANE MODELE CVO 2019

Trzy limitowane edycje motocykli Harley-Davidson® Custom Vehicle Operations (CVO) 2019 charakteryzują się zapierającymi dech w piersiach elementami wykończenia, zaawansowaną techniką, ekskluzywnymi podzespołami oraz niespotykaną dbałością o detale. Silnik Milwaukee-Eight® 117 jest dostępny wyłącznie w modelach CVO, a nowy system multimedialny Boom! Box GTS jest wyposażeniem standardowym każdego modelu CVO 2019.

Model Year 2019 GAP Photography.

2019 CVO Limited
Dla wymagających motocyklistów oczekujących komfortu, osiągów, funkcjonalności i stylu. Model CVO Limited zapewnia niespotykany komfort i luksus podczas długich tras.

2019 CVO Street Glide®
Stylowy bagger custom wyposażony w niesamowity system audio najwyższej klasy.

2019 CVO Road Glide®
Charakterystyczna, agresywna stylistyka w bezkompromisowym motocyklu połączona z komfortem podczas najdłuższych tras.

Model Year 2019 GAP Photography. INTERNATIONAL ONLY

ORYGINALNE AKCESORIA 2019

Prace rozwojowe nad nowymi motocyklami odbywają się równolegle z opracowywaniem oryginalnych akcesoriów Harley-Davidson®, aby zagwarantować idealne dopasowanie, wysoką jakość wykończenia, pomyślne wyniki testów i zgodność ze standardami oryginalnych części producenta wszystkich opcji personalizacji. Autoryzowani dealerzy Harley-Davidson® są ekspertami w dziedzinie personalizacji – zawsze są gotowi pomóc w doborze oraz montażu oryginalnych części i akcesoriów Harley-Davidson®.

Najważniejsze informacje dotyczące modeli na 2019 rok:

7-calowy adaptacyjny reflektor przedni LED Daymaker® z opatentowanymi czujnikami i zintegrowaną elektroniką określa przechył boczny motocykla, aby automatycznie doświetlać zakręty w obszarach nieobejmowanych przez tradycyjne reflektory LED.

Nowa kolekcja Dominion daje wyjątkową możliwość spersonalizowania indywidualnego wyposażenia akcesoryjnego w ramach praktycznie nieograniczonej liczby opcji personalizacji. Elementy z tej kolekcji są lakierowane proszkowo w bazowych kolorach błyszczącej, anodyzowanej czerni i brązie. Ponadto można w dowolny sposób łączyć je z dodatkami w następujących kolorach: czarny szczotkowany, brązowy lakier proszkowy, szczotkowany anodyzowany pomarańczowy i szczotkowane aluminium. Ta kolekcja akcesoriów najwyższej klasy podkreśla indywidualny, dynamiczny styl naszych maszyn.

Poprawiające osiągi zestawy tuningowe Screamin’ Eagle® zaprojektowano z myślą o zapewnieniu określonych przyrostów momentu obrotowego i mocy, eliminując wszystkie domysły oraz testy metodą prób i błędów zwykle towarzyszące modyfikacjom silnika. Nowy 4,5-calowy tłumik Screamin’ Eagle® w modelu Harley-Davidson Sport Glide® umożliwia zastosowanie zestawów Screamin’ Eagle® poziomu od I do IV. Nowa pokrywa aparatu zapłonowego i wysokiej jakości metalowy emblemat Screamin’ Eagle® na silniku Milwaukee-Eight z oznaczeniem pojemności 107, 114 lub 117 i poziomem zestawu modernizacyjnego zdradzają „co drzemie w środku…”.

NOWA KOLEKCJA FXRG

Czas i kierunek podróży zależy tylko od Ciebie. Nowa kolekcja FXRG® powstała z myślą o zapalonych motocyklistach wymagających wyposażenia do jazdy projektowanego w ramach testów drogowych i zapewniającego możliwość personalizacji, pełen komfort i wszechstronność w każdych warunkach.

FXRG do jazdy turystycznej

Nowe męskie i damskie kurtki wodoodporne FXRG Triple Vent System (skórzane lub tekstylne) gwarantują całoroczny komfort w niemalże każdych warunkach dzięki zastosowaniu innowacyjnych technologii i materiałów, między innymi odprowadzającej wilgoć wyściółki Coolcore® i elastycznych paneli Cordura® poprawiających dopasowanie oraz komfort. Do tych kurtek są dostępne nowe spodnie wodoodporne FXRG. Motocyklista musi mieć możliwość dopasowania odzieży odpowiednio do warunków pogodowych, dlatego nowa kolekcja FXRG obejmuje bieliznę i izolowaną warstwę środkową zaprojektowane specjalnie do jazdy motocyklem.

FXRG do jazdy miejskiej

Odzież do jazdy miejskiej musi zapewniać ochronę, komfort i swobodę ruchów. Nowa kurtka skórzana FXRG® Gratify Slim Fit i nowe męskie kurtki motocyklowe FXRG® Slim Fit to połączenie nowoczesnego stylu ze skuteczną ochroną i funkcjami poprawiającymi komfort, takimi jak odprowadzająca wilgoć wyściółka Coolcore®, elastyczne materiały gwarantujące lepsze dopasowanie, lekka zdejmowana zbroja z certyfikatem CE oraz projektowane inżynieryjnie perforacje pomagające regulować temperaturę ciała. Motocykliści mogą dobrać do tych kurtek nowe dżinsy motocyklowe odporne na ścieranie FXRG® Armalith®.

Pełna kolekcja FXRG obejmuje trzy nowe kaski FXRG i wodoodporne rękawice FXRG Dual Chamber Gauntlet.

Więcej informacji o ofercie motocykli, odzieży i akcesoriów Harley-Davidson na 2019 rok jest dostępnych w witrynie H-D.com.