Mały sport od KTMa w nowej wersji!

Za sprawą brytyjskiej redakcji MCN na światło dzienne wypłynęły właśnie pierwsze zdjęcia nowej wersji KTM RC390. Jego nakedowy bliźniak, 390 Duke otrzymał ostatnio wiele zmian, natomiast sportowy RC390 pozostał jakby zapomniany – gdyby nie liczyć pojawienia się elektronicznej przepustnicy i spełnienia norm Euro4.

KTM RC390 2020

Największe zmiany widać z zewnątrz. Zupełnie zmienia się charakterystyczna owiewka RC390. Teraz będzie to obszerna szyba, stająca się ostatnio znakiem charakterystycznym KTMa. Pojawią się zegary TFT oraz oświetlenie LEDowe. Wygląda także na to, że owiewki będą miały większą powierzchnię – być może dzięki temu wysocy motocykliści znajdą dla siebie więcej miejsca za sterami.

Tylna rama pomocnicza sprawia wrażenie nowej konstrukcji, ale wygląda, jakby wciąż była w fazie testów. Można także spodziewać się lepszego zawieszenia WP, lepszych hamulców, skrzyni biegów poprawionej wzorem 390 Duke oraz być może kilku dodatkowych koni mechanicznych.

Nowy KTM RC390 najprawdopodobniej zaprezentowany zostanie w 2019 roku jako model na sezon 2020. Oczywiście będzie już zgodny z normami Euro5.

KTM RC390 2020 zdjecie szpiegowskie