Nowy motocykl najprawdopodobniej bazował będzie na konstrukcji zaprezentowanego niedawno FTR 1200.

Producent motocykli Indian wniósł właśnie wniosek do urzędów patentowych w USA i Europie o zarezerwowanie dla siebie nowej nazwy towarowej „Raven”, która używana będzie w odniesieniu do „modelu motocykla oraz jego części strukturalnych”. Jaki model przygotowują Amerykanie?

Raven to po polsku kruk. Historia motocyklizmu zna już kilka motocykli o ptasich nazwach, jak Suzuki Hayabusa, czy Hondy Blackbird oraz SuperHawk. Motocykle-ptaki to zazwyczaj maszyny nastawione na sport i prędkość, ale nie zawsze, o czym świadczy Triumph Thunderbird. Jednak czy Indian Raven rzeczywiście będzie szybkim przecinakiem? Nie wydaje nam się. Strzelamy, że „Kruk” nawiązuje tutaj bardziej do mrocznego charakteru i czarnych barw.

Czym będzie Indian Raven? Kiedy go zobaczymy? Nikt nic nie wie. Jednak można się domyślać, że nowy model skorzysta z fenomenalnie przyjętego modelu FTR1200. Znajduje się tam nowy silnik V-twin 1203 ccm o osiągach 120 KM i 112 Nm, a przy premierze producent wyraźnie zaznaczył, że konstrukcja FTR1200 będzie bazą dla nowych modeli.

Jakie opcje obstawiacie dla Indiana Raven? Szybki motocykl turystyczny? Mroczny power cruiser w stylu Diavela? A może sprzęt typu adventure?

Indian FTR1200S 2019 zaprezentowany na targach Intermot 2018.

Indian FTR1200S 2019 zaprezentowany na targach Intermot 2018.