Świat motocyklowy okrąża właśnie plotka na temat nowego, małego skutera enduro pod postacią Hondy X-Adv 300.

Duży model Honda X-Adv miał swoją premierę dwa lata temu. Konstrukcyjnie bazuje na Integrze 750, która łączy cechy motocykla i skutera. Honda sama wymyśliła lukę w rynku, której wcześniej nie było, następnie skutecznie ją wypełniła, wręczając klientom produkt, którego wcale nie potrzebowali, ale teraz są zadowoleni. Genialny model biznesowy, prawda? Hondą X-Adv jeździło nam się świetnie. Ten „enduro skuter” okazał się naprawdę kompetentną maszyną zarówno na krętych drogach, jak i miejskim zgiełku oraz w (bardzo) lekkim offroadzie. X-Adv świetnie przyjął się na rynkach, gdzie skuterów i motocykli jest pełno, a klienci lubią się wyróżnić – szczególnie we Włoszech.

Honda X-Adv 2017

Honda X-Adv 2017

Teraz ze „źródeł bliskich Hondzie” dopływają do nas plotki, według których Honda pracuje nad mniejszą wersją X-Adv o pojemności 300. Można domyślać się, że tym razem „mały X-Adv” bazował będzie na modelu Forza 300, który premierę miał rok temu i również przyjął się świetnie.

Honda Forza 300 2018

Honda Forza 300 2018

Jeżeli X-Adv 300 rzeczywiście trafi do produkcji, już teraz można wyobrazić sobie jego sukces. Połączcie zwinność skutera średnich rozmiarów, skuteczność sprawdzonego podwozia i napędu, niepowtarzalny „offroadowy” wygląd, ponadprzeciętne (jak na skutery) zdolności radzenia sobie z miejsko-offroadowymi przeszkodami, a do tego (oby!) cena bardziej przystępna, niż w przypadku dużego X-Adv. To musi się udać. Jeżeli wierzyć plotkom, nowy model być może pojawi się na Tokyo Motor Show oraz na Eicmie już pod koniec roku 2019.