Linia RPHA to najwyższa półka tego producenta. Sportową reprezentacją jest model RPHA-11, rok temu premierę miał nowy model sportowo turystyczny RPHA 70, a teraz HJC prezentuje nowy kask szczękowy, model RPHA 90. 

Marka HJC zawsze wzbudza emocje. Jedni za nią nie przepadają, inni chwalą. My należymy do tej drugiej grupy, a to dlatego, że w redakcji jeździliśmy już w kilku różnych kaskach HJC i każdy z nas miał zawsze pozytywne zdanie na ich temat. Sprawdźcie oficjalny klip prezentujący nowego szczękowca od HJC:

Producent chwali się, że RPHA 90 jest lekki, sztywny i bezpieczny. Do tego charakteryzuje się niskim poziomem hałasu. Posiada otwieraną szczękę, blendę oraz system szybkiej wymiany szyby. Do tego HJC oferuje dedykowany, dopasowany interkom.

Dowiedzieliśmy się, że w Polsce szczękowy RPHA 90 będzie kosztował będzie od 2199 zł do 2399 zł, w zależności od wersji kolorystycznej. Wiemy też, że pierwsze sztuki powoli pojawiają się w polskich sklepach. Jeżeli macie ochotę osobiście sprawdzić ten kask, znajdźcie swój najbliższy Dobry Sklep Motocyklowy.

RPHA_90_RABRIGO_MC2SF RPHA_90_METAL_PEARL_WHITE_RYAN