Nasi koledzy po fachu z francuskiej redakcji MotoStation.com donoszą, że plotkę o nowym wcieleniu Deauville z silnikiem 1000 potwierdzają dwa niezależne źródła. 

Oryginalna Honda NTV650 Deauville powstała w 1998 roku i szybko zyskała popularność jako niedrogi, przyjazny i fantastycznie skuteczny motocykl turystyczny lekkiej klasy. Produkcja zakończyła się w 2013 roku, a teraz Francuzi donoszą, że Deauville wróci już na sezon 2020. Tę informację mają potwierdzać dwa różne źródła.

Według plotek nowe wcielenie motocykla otrzymać litrowy, dwucylindrowy silnik rzędowy z Afryki Twin, co jest lekką zmianą w stosunku do oryginalnej jednostki V2. Francuzi twierdzą, że jedyną dostępną skrzynią byłaby automatyczna DCT. Napęd wciąż przenoszony byłby wałem kardana. No i nie zabraknie elementu charakterystycznego, czyli zintegrowanych kufrów wpisujących się w linię owiewek.

Zdjęcia, które tutaj widzicie, są wizją grafika. Używając owiewki z modelu VFR, Ulysse Leteneur naszkicował możliwy design nowej Hondy Deauville.

Honda Deauville 1000 2020 szkic

Czy jest szansa, aby plotki się potwierdziły? Od dawna mówiono, że Honda może wykorzystać silnik stosowany w Africa Twin także w innych modelach. Wskrzeszenie Deauville byłoby w takim przypadku świetną zagrywką. Stosunkowo lekki motocykl na daleką turystykę szosową na pewno znajdzie swoich odbiorców, co Wy na to?

Honda DEAUVILLE 1000 2020 plotki