Już we wtorek rozpoczynają się motocyklowe targi EICMA w Mediolanie, a tuż przed nimi KTM postanowił podgrzać atmosferę.

Wczoraj na swoim oficjalnym blogu KTM udostępnił 30-sekundowe nagranie z dźwiękiem silnika „bestii” – to ich własne określenie. Dziś natomiast udostępnili do tego cztery zdjęcia. Zapowiada się totalna masakra! Super Duke ma tą samą stylistykę co mniejszy Duke 690, ale będzie jeszcze bardziej agresywny. Można strzelać w ciemno, że do tego będzie diabolicznie lekki i piekielnie mocny. Posłuchajcie do tego, jak szybko wkręca się na obroty! Być może to zabieg znany z Ducati Panigale, czyli ogromny tłok i mały skok? Skoro nowy Adventure 1190 z pełnym zbiornikiem waży 235 kg i dysponuje mocą 150 KM, to strach się bać, co zaoferuje Super Duke 1290…

Mamy jednak niemiłą informację. KTM napisał, że zaprezentuje motocykl prototypowy. Pytanie, co mieli na myśli – wejście na rynek za 2 miesiące, czy za 12 miesięcy… Na pocieszenie jednak dodali, że Super Duke 1290 będzie miał, cytując: „silnik rozwiercony do 1290 ccm, ride-by-wire, nową ramę i wahacz, wyśmienite zawieszenie WP, figlarne felgi i gardłowy ryk silnika”. Zastanawia nas o co chodzi z felgami – prawdopodobnie o to, że będą po prostu przepiękne, a do tego biało-pomarańczowe. Na więcej szczegółów trzeba poczekać do wtorku 13. listopada, kiedy to na targach odbędzie się oficjalna premiera. Będziemy na miejscu, więc monitorujcie strony MotoRmanii. Nie wiemy jak Wy, ale my już nie możemy się doczekać prezentacji!

Teraz posłuchajcie, jak ryczy Super Duke 1290: