Osram po raz kolejny wspiera Motoserce!

Informacja prasowa

Już 21. kwietnia w kilkunastu polskich miastach odbędzie się kolejna odsłona akcji Motoserce, imprezy organizowanej przez motocyklistów z całej Polski, której celem jest m.in. propagowanie idei krwiodawstwa. Na pikniku nie zabraknie również „Akademii Bezpieczeństwa Osram”, która będzie edukować w zakresie oświetlenia i widoczności na drodze.

Akcja będzie prowadzona równocześnie w kilkudziesięciu miastach i miasteczkach w całej Polsce. Pokazy jazdy, wymiana doświadczeń, kontakt z pięknymi motocyklami – to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych przez Kongres Polskich Klubów Motocyklowych podczas pikników organizowanych w ramach akcji Motoserce. Jak co roku organizatorzy będą zwracać szczególną uwagę na potrzebę dzielenia się cennym darem, jakim jest krew. Uczestnicy imprezy będą mogli ją oddać w specjalnie przygotowanych punktach.

http://www.youtube.com/watch?v=E8mYtVWv7GU

Firma Osram weźmie udział w akcji po raz kolejny. Będzie propagować działania mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa i widoczności na drodze. Aby połączyć przyjemne z pożytecznym wśród uczestników pikniku przeprowadzi konkurs z nagrodami.

„Z przeprowadzonych przez nas badań wynika, że niestety Polacy nie podchodzą wystarczająco poważnie do tematu posiadania sprawnego i efektywnego oświetlenia w samochodach i motocyklach. Źle ustawione światła nie pozwalają na ich efektywne wykorzystanie, w dodatku oślepiają kierowców z naprzeciwka. Z kolei brudne reflektory czy źle dobrane źródła światła sprawiają, że jesteśmy mniej widoczni i sami mniej widzimy. Efekty są tragiczne. Każdego roku na drogach ginie aż 4 tysiące osób! To tak jakby wymazać z mapy Polski małe miasteczko” - zwraca uwagę Janusz Mitko, szef działu marketingu firmy OSRAM.

Eksperci firmy Osram będą doradzać w 14 miastach: Poznaniu, Gnieźnie, Toruniu, Bydgoszczy, Łodzi, Częstochowie, Rzeszowie, Sochaczewie, Radomiu, Bielsku – Białej, Gdańsku, Białymstoku, Wrocławiu i w Warszawie.

W dotychczasowych trzech edycjach „Motoserca” zebrano 7449 litrów krwi. Organizatorzy mają nadzieję, że 21 kwietnia uda się osiągnąć jeszcze lepszy wynik. Więcej informacji na temat akcji znajduje się na stronie www.motoserce.pl