Zdarzenie mogło być tragiczne w skutkach, ale szczęśliwie nikomu nic się nie stało. Motocyklista nie tylko zbiegł z miejsca zdarzenia, ale także nie miał uprawnień.

78-letnia kobieta prawidłowo przechodziła przez przejście dla pieszych. Pchała przed sobą wózek, a w nim znajdowała się jej 4-miesięczna wnuczka.

W tym samym momencie ulicą Paderewskiego w Lubinie jechał motocyklista. Nie zwrócił uwagi, że zbliża się do przejścia dla pieszych. Tym bardziej, że przed przejściem stał już zatrzymany samochód.

Motocyklista potrącił wózek z dzieckiem. I odjechał z miejsca zdarzenia!

Na szczęście babci i jej wnuczce nie stało się nic poważnego.

Również na szczęście w samochodzie znajdowała się kamera pokładowa, która wszystko nagrała. Kierowca zgłosił się na policję jako świadek, wraz z nagraniem. Na podstawie tego materiału policjanci zidentyfikowali motocyklistę – okazał się nim 26-latek z Lubina. Nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklem.

26-latek odpowie teraz przed sądem za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Grozi mu grzywna do 5000 zł oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do 3 lat.

Pamiętajcie, niezatrzymanie się przed przejściem, jeżeli inny pojazd już to zrobił, oznacza ogromne narażenie pieszych na śmierć.