Działający w podkarpackiej miejscowości Lisie Jamy producent motocykli typu custom – firma Game Over Cycles, prezentuje film dokumentalny o wyjątkowym motocyklu, który uzyskał uznanie branży i o którym pisały media z całego świata – również MotoRmania.

informacja prasowa

The Recidivist (Recydywista), bo tak się nazywa maszyna, to customowy motocykl inspirowany tradycjami środowiska motocyklistów oraz światem tatuaży. Upiększanie motocykli motywami tatuatorskimi wykonanymi za Cheyenne Bike - The Recidivist (8)pomocą aerografu jest częstą praktyką firm produkujących motocykle. Wyjątkowość The Recidivist polega jednak na tym, że cała konstrukcja maszyny została pokryta cielącą skórą o jasnym kolorze zbliżonym do koloru skóry ludzkiej, na którym to materiale wykonano najprawdziwsze tatuaże. Wytatuowana skóra pokrywa opony, bak, siedzenie, zbiornik oleju, tylny błotnik, lampę oraz wiele mniejszych elementów, co czyni z The Recidivist pierwszy na świecie wytatuowany motocykl. Konstrukcja maszyny trwała 5 miesięcy, a samo tatuowanie zajęło 250 godzin.

Cheyenne Bike - The Recidivist (2)Film pokazuje i wyjaśnia proces konstrukcji motocykla, poczynając od pomysłu, przez wykonywanie tatuaży i wszystkich funkcjonalnych elementów konstrukcji wyrażających nazwę maszyny, aż po jej premierę na London Tattoo Convention, najbardziej prestiżowym konwencie tatuaży na świecie.

Dokument: The Recidivist – Pierwszy na świecie wytatuowany motocykl

Film dostępny jest również w wersji angielskiej – klik.

O wyjątkowej maszynie z Polski pisała prasa z całego świata, od Kolumbii, Brazylii i USA poprzez Anglię, Niemcy i Zjednoczone Emiraty Arabskie, aż po Australię, Indie, Tajwan oraz Wietnam. Obecność w prasie składa się z setek artykułów internetowych, a także obecności w 27 magazynach drukowanych, w tym na 10 okładkach.

Od czasu premiery The Recidivist otrzymał 8 nagród, w tym nagrodę “Best Paint” na największych targach motocykli customowych na świecie i 2 nagrody – “Best Custom” oraz Nagrodę Publiczności na największym zlocie motocyklowym w Europie.

Cheyenne Bike - The Recidivist (25)

Pełna lista nagród:

• „Best paint/airbrush” na Custombike-Show – największych targach modyfikowanych motocykli na świecie (12.2014, Bad Salzuflen, Niemcy)

• 1. miejsce w kategorii „Best Painting” podczas Mistrzostw Motocykli Customowych
(03.2015, Wrocław)

• Motocykl Roku 2015 – Nagroda magazynu Chopper (03.2015, Wrocław)

• Trzy nagrody na Custom Festival – Mistrzostwach Polski Motocykli Customowych (04.2015, Poznań)
- 1. miejsce w kategorii „Best Paint”
- 3. miejsce w kategorii „Free Style”
- Motocykl Imprezy – Nagroda Specjalna od firmy Custom Chrome Europe

• Dwie nagrody na European Bike Week 2015, największym zlocie motocyklowym w Europie (09.2015, Faaker-See, Austria):
- 1 miejsce w kategoii „Custom”
- Nagroda Publiczności – „People’s Choice Award”

Cheyenne Bike - The Recidivist (28) - Premiere in London

THE RECIDIVST:

Koncept, projekt i konstrukcja: Game Over Cycles

Tatuaże:
Tomasz Lech – Individuum Studio
Krzysztof Królak – Rock’N’Roll Tattoo&Piercing

Cheyenne Bike - The Recidivist (13)

DOKUMENT:

Zdjęcia:
Tomasz Pulsakowski
Dennis Hemstedt
Paweł Misztal

Muzyka: Adam Waleszyński (gitarzysta formacji Tides From Nebula)

Edit&Post: Tomasz Pulsakowski

Tłumaczenie: Krzysztof Bienkiewicz

Angielski lektor: Phillip Goss

Cheyenne Bike - The Recidivist (19)