Może dojść do zwarcia pomiędzy wiązką elektryczną i modulatorem ABS, co może stopić przewody hamulcowe.

KTM ogłosił niedawno akcję serwisową na całym świecie, obejmującą wszystkie modele KTMów Adventure 1190 i 1290 do roku modelowego 2016 włącznie, czyli:
– KTM 1190 Adventure
– KTM 1190 Adventure R
– KTM 1290 Super Adventure

KTM zbadał, że w niektórych, rzadkich przypadkach może może dość do kontaktu wiązki przewodów elektrycznych z modulatorem ABS. Jeżeli warstwa izolacyjna przewodu zostanie przetarta, może dojść do powstania połączenia elektrycznego poprzez przewód hamulcowy, między modulatorem ABS a masą pojazdu. Przewód hamulcowy przewodzący prąd może ulec przegrzaniu i, w następstwie, stopieniu, co może prowadzić do awarii jednego obwodu układu hamulcowego.

Na rynku polskim kampanią serwisową objęte są łącznie 183 motocykle (lista numerów VIN w załączniku PDF, ze strony UOKiK).

KTM zadeklarował, że właściciele motocykli zostali poinformowani pisemnie i poproszeni o niezwłoczny kontakt z autoryzowanym sprzedawcą KTM w celu sprawdzenia ułożenia wiązki przewodów i skorygowania ich położenia za pomocą obejm kablowych.

Informacji związanych z kampanią serwisową udzielają autoryzowani dealerzy na terenie całego kraju, lista znajduje się na stronach internetowych www.ktm.com.

KTM 1190 Adventure

KTM 1190 Adventure

KTM 1290 Super Adventure

KTM 1290 Super Adventure