John McGuinnes zwycięża w Superbike na Wyspie Man

- Piotr Jędrzejak

John McGuinnes zgarnia pierwsze zwycięstwo w tegorocznym TT!

Wyspa Man już od tygodnia żyje startami na Mountain Course – 26. maja rozpoczęły się tam sesje treningowe, a w sobotę, 2. czerwca odbył się pierwszy wyścig, Dainese Superbike. Zwyciężył go, królujący w wolnych jazdach, John McGuinnes i jest to już jego 18. zwycięstwo w karierze Tourist Trophy. W tym wyniku na pewno pomógł mu jego zespół, który z dwoma pit-stopami uporał się niezwykle błyskawicznie. Drugi na podium stanął Cameron Donald z niespełna 15-sekundową stratą. Podium zamknął Bruce Anstey, a cała trójka jechała na Hondach. „Best of the rest”, czyli czwarte miejsce to Guy Martin na Suzuki.

W sobotę jechał też pierwszy wyścig sidecarów, w którym na najwyższym stopniu stanęła ekipa Dave Molyneux/Patrick Farrance. Kolejne pozycje to Ben Birchall/Tom Birchall oraz Conrad Harrison/Mike Aylott.

Niedziela to dzień przerwy na Wyspie Man, a dzisiejszy rozkład startów zmienił się przez poważny wypadek na publicznych drogach. W związku z tym pierwszy wyścig Monster Energy Supersport wystartuje o 14:00 naszego czasu, a Royal London 360 Superstock o 19:30.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!